שיווק בדיגיטל

24 Oct,2021

ראיון חגיגי ומרתק עם ראש העיר ביתר עילית, הרב מאיר רובינשטיין לרגל השקת "דוסיז צרכנות מקומית – ביתר עילית"

ביוזמת "דוסיז צרכנות מקומית" ובברכת ראש העיר, מוקמת נציגות של העסקים המקומיים שתפעל באופן קבוע לצד לשכת ראש העיר כדי לחשוב ולהביא יוזמות ורעיונות לקידום העסקים המקומיים

לרגל השקת "דוסיז צרכנות מקומית בביתר עילית" ביקשנו לשוחח עם ראש העיר הרב מאיר רובינשטיין על העסקים המקומיים בעיר, על חלקה של העירייה בקידום העסקים ועל התוכניות של העירייה בתחומי העסקים המקומיים בביתר עילית.ערב פסח, היערכות רחבה של כל עיר לקראת החג ובוודאי של עיר חרדית, כחלק מההכנות לחג, גם תושבי העיר נערכים לקראת החג, חלק מההיערכות היא קניות לחג, אנו שמחים ונרגשים להשיק את "דוסיז צרכנות מקומית - ביתר עילית" כדי לתת לעסקים המקומיים פלטפורמה דיגיטלית מקיפה לקידום העסק.


מה מבחינת העירייה האתגר החשוב ביותר בסיוע לעסקים המקומיים בערב החג? ערב חג, כולנו כמו כל עם ישראל עסוקים בהכנות ובהיערכות, אך אם בכל בית ההיערכות היא בהתאם לגודלו של הבית ושל מספר הנפשות המתגוררות בו, בעיר ההיערכות היא בהתאם לגודלה של העיר ושל מספר תושביה, אך כמו בבית, כך גם בעירייה, אנחנו שמחים, נרגשים לקראת החג ואנו עושים את תפקידנו בשמחה לרווחת תושבי העיר!בהתייחס לעסקים המקומיים: העירייה פועלת כל השנה כדי שהעסקים יהיו ערוכים גם בתקופות החגים, מחלקות העירייה השונות מודעות לכך כי אנו רואים חשיבות ראשונה במעלה, לקדם ולסייע לעסקים המקומיים, זה מתחיל בפיתוח ובתחזוקה של סביבת העסקים ומגיע למחלקת הרישוי ושפ"ע שמשתדלים לתת מענה לעסקים המקומיים.


בסקירה של מגוון העסקים בעיר שהיום ב"ה מקיפה את כל סוגי העסקים בעיר, האם אתה חושב שיש עדיין קטגוריה מסוימת של עסקים שחסרה בעיר או שיש מקום להרחיב קטגוריה מסוימת? אני סבור שכיום ב"ה תושב ביתר יכול לקנות את כל סל הצריכה שלו בעיר, אין תחום וקטגוריה שלא ניתן למצוא עסק בעיר שיתן לה מענה, זו ההזדמנות לקרוא לתושבי העיר לבצע את קניותיהם בעיר כדי לתת פרנסה לעסקים המקומיים – "צאו והתפרנסו זה מזה", אגב, זו גם ההוראה שלי לכל מחלקות העיריה, להעדיף תמיד לקנות בעסקים המקומיים בעיר.

נושא שעדיין יש מקום להתרחבות התחרות בעיר זה תחום הקמעונאות, וכאן אני יכול לבשר לתושבי העיר שבתקופה הקרובה אנחנו נראה כאן עוד אחת מרשתות המזון הגדולות בציבור החרדי חונכת סניף רחב ידיים.מהם הכלים העומדים לרשות העירייה כדי לסייע לעסקים המקומיים? התשתיות המתאימות, התכנון הנכון מבעוד מועד, החשיבה ארוכת הטווח לקידום העסקים. אך לצד כל אלו ישנם כלים של עידוד קנייה, התחשבות בצרכי העסקים המקומיים להתפתחות והתרחבות, התחשבות בנושאים של תשלומי אגרה למיניהם. בכל אחד מהסעיפים הללו, העיריה בכלל ואני כראש עיר משתדלים לקדם את הדברים, להיות קשובים לבעלי העסקים ולתת את המענה הטוב ביותר.מרכזי הקניות בגבעה B מייצרים תנועת קונים מאוד גבוהה ומשמעותית, לעומת המבנה של גבעה A הוותיקה יותר, שם העסקים הם על פני שדרת הרחובות הראשיים, האם יש לדעתך משמעות לכך מבחינת היקפי המכירות של העסקים? אתם מעלים סוגיה בהחלט נכונה, אך זו בדיוק דינמיקה של עיר בהתפתחות, גבעה A נבנתה בצורה מסוימת, זו עובדה, אין בה "מרכזי קניות", מצד שני יש בה את חוויית הקניה כשאתה צועד לאורך הרחובות הראשיים. בגבעה B כבר הייתה חשיבה שונה ונבנו בה מרכזי קניות שמרכזים סביבם את עיקר חיי המסחר בגבעה B' כמו כל דבר, גם כאן, יש לזה יתרונות וחסרונות ולזה יתרונות וחסרונות. אך בל נשכח את מגוון העסקים הנרחב הפועלים בכל רחבי העיר ולאוו דווקא במרכזי קניות או ברחובות הראשיים בעיר. חיי המסחר בביתר בכלל תוססים ב"ה.


מה הן תוכניות ההרחבה של שטחי המסחר בעיר? אני מזמין אתכם לעשות סיבוב קצר בכיכר העיר בגבעה B ולראות את כמות שטחי המסחר ההולכים ונבנים בימים אלה, את זה אפשר כבר לראות בעין, במחלקת ההנדסה ובוועדת התו"ב שוקדים בימים אלה על תוכניות נוספות במספר מקומות בעיר, גם הם יוסיפו עוד אלפי מטרים של מסחר בזמן הקרוב, הדבר הכי חשוב הוא להביא תחרות לרווחת התושבים בעיר אך לצד זאת להביא תחרות הוגנת שתותיר מקום לכל בעלי העסקים בעיר להתפתח ולצמוח, וכאן נדרשת חשיבה משותפת של כולנו!