שיווק בדיגיטל

24 Oct,2021

עת סיום שנה ותחילת השנה החדשה: 7 שאלות לראש העיר בסיומה של שנת השמיטה

הפרחים בגינות, התלמידים במוסדות, תקלות החשמל ואיחול לשנה הבאה • ריאיון נרחב עם ראש העיר • מרתק

מטבע הדברים, אולי השאלה הראשונה הכי מתבקשת להישאל עם סיומה של שנת השמיטה, ביתר עילית ידועה כמי ששמה בראש מעייניה את הנראות והחזות של העיר, איך העיריה נערכת להחזיר את "הצבע" לפארקים ולגינות בעיר?

אכן, במהלך שנת השמיטה, כל הפארקים והגינות טופלו בהתאם להלכה, רק במינימום של השימור על הצומח, מחלקת שפ"ע נערכת "להסתער" מייד אחרי חגי תשרי על הפארקים והגינות ולהחזיר להם את הצבע, לשתול מחדש, לרענן את הקיים ולשמחתי גם בשנת השמיטה חנכנו בעיר מספר פארקים גדולים, כיכרות חדשות שטרם קיבלו את הטאצ' של הגינון, כעת נעשה את זה במלוא המרץ ונרענן בעז"ה את הצבעוניות של ביתר עילית.

אכן, הנראות של העיר חשובה והינה בראש מעייניך, נשמח שתתייחס לנושא נוסף שקשור לנראות של העיר וזה הנושא של כמות הבניה והשיפוצים הרחבה בעיר שמטבע הדברים גם משפיעה על הנראות של רחובות העיר?

אין ספק שכל מי שמסתובב בעיר רואה את הבניה והפריחה בעיר, מטבע הדברים, כשהציבור החרדי בארץ בכלל מתמודד עם מצוקת הדיור, חלק מהפתרונות הם האפשרויות להרחיב ולבנות בערים הקיימות, אנחנו שמחים לאפשר לתושבים לעשות את זה, כמובן שהכל צריך להיעשות תוך כדי התחשבות בסביבה ובנראות של העיר, אנחנו עומדים על כך שאנשי המקצוע והקבלנים יתחמו את האזורים בהם הם עובדים או מרכזים את חומרי הבניה מתוך מטרה לשמור על החזות של העיר ורחובותיה.

סיומה של שנה הינה גם תחילתה של שנת לימודים, ראינו השנה תוספת מרשימה של מוסדות חינוך שנחנכו לקראת תחילת שנת הלימודים, מה מבחינתך החזון שלך בנושא מוסדות החינוך?

אכן, זכינו גם השנה לחנוך מספר מרשים של כיתות בכל רחבי העיר, אנחנו שמחים שב"ה רובם ככולם של מוסדות החינוך בביתר עילית שוכנים במבני קבע, תלמודי תורה, ישיבות, בתי ספר יסודיים וסמינרים, התוצאה שהתושבים רואים בשטח הינה עבודת נמלים של שנים ארוכות, מדובר בתהליכים ארוכים.

האתגר מבחינתי הינו שכל מוסד חינוכי בביתר עילית ישכון במבנה קבע מרווח ומאובזר ברמה הגבוהה ביותר ולשם כך אני וכל הצוותים הרלוונטיים בעירייה פועלים בס"ד.

אנחנו בדוסיז צרכנות שמים בראש מעייננו את נושא הצרכנות המקומית, נשמח לשמוע מה הם המהלכים שהעירייה עושה כדי לסייע לעסקים המקומיים להתפתח?

אין ספק שהעסקים המקומיים בעיר הינם גורם צמיחה כלכלי מאוד חשוב, גם לעיר וגם לתושביה, העירייה כעירייה מתפקידה הוא להקים, לבנות ולתחזק את התשתיות העירוניות על מנת שהעסקים יוכלו לעבוד ועל מנת שתושבי העיר יגיעו אליהם, את זה אנחנו עושים יום יום שעה שעה, אך יותר מכך, במהלך השנה אנחנו שותפים למספר יוזמות חשובות המסייעות לקידום העסקים, גם בנושאים של בינוי והרחבה אנחנו משתדלים להקל ככל הניתן על מנת לסייע לעסקים וזו גם ההזדמנות שלי לקרוא לבעלי העסקים ליזום מהלכים, לפנות אליי או לכל נציג בעירייה ונשתדל לקדם מהלכים שיחזקו את העסקים בעיר, זה חשוב לכולנו!

ישנם שני נושאים שלא יורדים מסדר היום בעיר, הם מאוד חשובים גם לכלל התושבים וגם לבעלי העסקים, נושא הקליטה הסלולרית ונושא הפסקות החשמל, איפה הדברים הללו עומדים?

אכן, אני גם כתושב העיר ובטח ובטח כראש העיר, ער לנושאים הללו וגם עסוק בהם. בנושא הקליטה הסלולרית, אני חושב שאנחנו רואים שיפור משמעותי בחודשים האחרונים, כפי שתושבי העיר יודעים, קיימתי פגישות גם עם נציגי משרד התקשורת וגם עם חברות הסלולר, פעלנו מולם וב"ה הקליטה שופרה, עדיין יש אשורים בעיר שדורשים המשך שיפור.

בנוגע להפסקות החשמל, בשבועות האחרונים זימנתי ללשכתי את בכירי חברת החשמל בנושא, העמדתי אותם על הנזק שנגרם לתושבי העיר מהפסקות החשמל, אני יודע שנעשים מאמצים לפתור את הבעיה מהשורש, אני מקווה שבעז"ה המאמצים ישאו פרי. אני לא מוריד את שני הנושאים הללו משולחני עד שהם יטופלו במלואם.

מה הם התכניות שחשוב לך לשתף בהם את תושבי העיר ואת העסקים בעיר לשנה הבעל"ט?

זו שאלה מעולה, היא גם מחזירה אותי לאחת השאלות הראשונות של השיחה שלנו, חלק מאוד גדול מהפעילות היומיומית שלנו, את התוצאות שלה התושב רואה לאחר זמן, לעיתים אפילו לאחר זמן ממושך, תראה את המבנים המוקמים בימים אלה באזור כיכר העיר, בהם יחנכו בעז"ה במהלך השנה הקרובה עסקים רבים, רשת מזון גדולה נוספת בעיר, כל אלו הם תהליכים שהחלו להירקם לפני שנתיים ושלוש, התוצאות שלהם יגיעו לסיומן בעז"ה במהלך השנה. אחד הדברים הנוספים החשובים, הוא נושא ריבוד ושיפוץ הכבישים בעיר גם זה פרויקט ארוך ומתמשך שגם בשנה הקרובה נראה אותו.

לסיום, זו אולי לא שאלה, אלא משאלה, מה היית רוצה לאחל לתושבי ביתר עילית לקראת השנה החדשה?

בראש ובראשונה, הברכה המסורתית שכולנו מאחלים בראש השנה איש לרעהו, שנה טובה ומתוקה, כתיבה וחתימה טובה, שתהיה השנה הבעל"ט שנה של התחלות טובות, שנה של הצלחה, שנה בה ימלאו כל משאלות לבנו לטובה, אכי"ר.

אמן. תודה רבה! גם לך ראש העיר ולבני משפחתך, שנה טובה ומבורכת!

אהבת?

(0) תגובות

כתיבת תגובה