צרכנות

24 Oct,2021

צרכנות נבונה: 8 טיפים לחיסכון בחגים

ההוצאות בתוקפת החגים – גדולות. כדי לחסוך עד כמה שניתן ועל מנת שתעשו את הקניות בצורה חכמה אספנו עבורם מספר טיפים חשובים • למה לא לקנות ממבצעים ומדוע כדאי לצאת לטיול עם כל המשפחה המורחבת?

החגים עוד רגע כאן ואיתם הקניות הגדולות. על מנת לצלוח את החודש הזה עם כמה שפחות הוצאות ועל מנת לעשות את הקניות בצורה הכי חכמה שאפשר אספנו עבורכם בדוסיז צרכנות את הטיפים שחשוב שתדעו:

◘ רשתות מזון

מוקדם

בצעו את הקניות כמה שיותר מוקדם. רשתות המזון עלולות לעיתים לעלות את המחירים סמוך לחג, לכן כדאי לקנת מוקדם. מה גם שככל שתקדימו, תיהנו מחוויית קניה ללא עומסים ועמידה ארוכה בתורים בדרך לקופה.

ללא מבצעים

אל תתפתו ליותר מדי מבצעים. קנו מהמבצעים שרשת המזון מציעה לכם – רק את מה שאתם צריכים באמת. את המוצרים שאתם לא באמת צריכים – אפילו שיש עליהם מבצע – תשאירו מחוץ לסל.

אריזות גדולות

אריזה גדולה (לרוב) הינה חסכונית ביותר. בכל דבר ועניין. עוף שלם – זול יותר מעוף מפורק. תבנית ביצים גדולה משתלמת יותר מתבנית ביצים קטנה, וכן הלאה. קנו גדול וחכם.

מותגים? בחוץ

עזבו אתכם ממותגים. לרשתות מזון רבות יש את המותג הפרטי שלהם שהינו זול משמעותית ממוצרים של חברות מותגים. כאן גם נגלה לכם סוד קטן: הטעם אותו דבר ולעיתים טעים יותר. אז למה לא לחסוך כמה שלקים וליהנות ממוצר טוב?

◘ טיולים

בקבוצה

ככל שתטיילו עם המשפחה המורחבת או הרבה חברים, כך תוכלו להשיג מחירים טובים יותר לשלל מקומות. ייתכן כי רובם לא ייתנו הנחה, בטח לא בתקופת החגים שאז המקום שלהם עמוס בין כך, אך אם באים בקבוצה (לכל מקום, בין אם זה צימר או אטרקציה) כמעט תמיד ניתן לעשות הנחה שתטיב לנו על הכיס.

בטבע וללא עלות

ישנם כל כך הרבה מוקמות יפים בארץ ישראל לטייל בהם ללא עלות כך שאין טעם ללכת דווקא למקומות שעולים כסף. חפשו את המקומות שניתן להיכנס אליהם ללא תשלום ותיהנו.

אם החלטתם כן ליהנות מעת לעת באטרקציות בתשלום – קבעו לעצמכם תקציב שאתם מסוגלים לעמוד בו לכל המשפחה. אם האטרקציה יקרה מעבר לתקציב שקבעתם – וותרו עליה השנה.

◘ שונות

כלים אמיתיים

השתמשו בכלים אמיתיים בסעודות החג והשבת. וותרו על הכלים חד פעמיים. תמיד כלים אמיתיים הינם האופציה הטובה ביותר ובטח לאחר שמחירי החד פעמי עלו. כיום ניתן לקנות מדיחי כלים חסכוניים.

מתנה לחג

קבעו תקציב מסודר, בדקו איזה מתנה המקבל באמת יאהב וזה אכן יהיה שימושי עבורו ותעשו השוואה בין כמה חנויות. ייתכן כי בפעולה זו אתם חוסכים סכומים גדולים.

שנה טובה, כתיבה וחתימה טובה – שנה של שפע, בריאות ופרנסה טובה!

אהבת?

(0) תגובות

כתיבת תגובה