יצאנו לבדוק

24 Oct,2021

רטוב, נוף מרהיב ואקסטרים: ההמלצות שלנו לטיולים

פרק שני בסדרה: ההמלצות של דוסיז צרכנות לטיולים סביב העיר ביתר עילית • ממעיין, דרך הסטף בעל הנוף המרהיב ועד לפארק שעשועים • על המקומות והדרכי ההגעה אליהם


נ"צ:

עינות נוקדים

על המקום:

ארבע בריכות המתאימות לכל המשפחה בהן ניתן לשכשך רגליים. בעומק 50 ס"מ, כל בריכה בגודל של עשרות מטרים.

מקום עם נוף מרהיב.

איך מגיעים?

נכנסים לתוך היישוב נוקדים  וממשיכים ישר כ-700 מטר עד שיש פניה שמאלה לכיוון המזכירות, מרכז מסחרי והמכולת. לאחר הפנייה מיד תראו שביל עפר שמוביל לבריכות.

נ"צ

מערת דובק.

על המקום:

מערת דובק נמצאת במורדות הצפוניים של ואדי גן עדן המכונה גם ואדי סג’מה. המערה נקראת ע”ש דב וינשטוק ז”ל, דובק, אשר שיפץ וטיפח את המערה.

איך מגיעים?

זה נמצא בואדי עין סג'מה. בכיכר התנועה שבכניסה לקיבוץ כפר עציון יש לפנות שמאלה. משם ממשיכים ישר עד לפניה למשואות יצחק הישנה (לכוון גוונא).

אחר כך בשביל הסלול פונים ימינה ליד השלט הגדול עם מפת האזור. ניתן להמשיך לנסוע או להחנות את הרכב ולהמשיך בהליכה רגלית. בסוף הירידה ממשיכים ישר לכוון בריכת דובק ולאחר כמה עשרות מטרים פונים לכוון המערה בצד ימין.


נ"צ

הסטף

על המקום:

אתר הסטף ממוקם בצדו המזרחי של הר איתן, בפאתיה המערביים של ירושלים, שבהם צונח מדרון ירוק אל נחל שורק.

שני המעיינות הנובעים מתוכו משקים מדרגות חקלאיות זכר לתרבות עברית בת אלפי שנים שכמעט ואבדה מן העולם. כאן מגדלים ממש כמו בני ישראל בשעתם גני ירק מושקים ובוסתנים שאינם דרושים השקייה – זית, שקד וגפן – המעניקים לנוף מראה ירוק ורענן במשך כל ימות השנה.

במעלה הפסגה בריכות נעימות, מקום בעל נוף מרהיב רק אם תצליחו לעלות את כל המדרגות לשם.

איך מגיעים?

מכביש נחל שורק שלרגלי האתר (מס' 386), יש שם גם שביל שמסומן להולכי רגל.


נ"צ

פארק 770

על המקום:

בכניסה לעיר בית שמש ישנו פארק שעשועים חדש ומרהיב, מהמתקדמים ביותר בארץ.

770 פארק, הפרוש על פני כ-5000 מטר, נמצא במתחם שער העיר בית שמש, מטופח להפליא ומעניק תחושה של בילוי בחו”ל. הצעירים ואוהבי האקסטרים ימצאו כאן שפע של מתקנים מרתקים ומשוכללים ברמה בינלאומית. הקטנטנים ימצאו מגוון רחב של פעילויות עתירות דמיון ושעשוע בתוך המשחקייה.

איך מגיעים?

770 פארק בית שמש קניון שער העיר. בכניסה לבית שמש מצד ימין. באופליקצית וויז לרשום קניון שער העיר בית שמש.

שעות פעילות: א'- ה' : 12:00 - 21:00. יום שישי: 10:00 - 15:00.

עלות?

כרטיס ניטען במחיר שתחליטו. בכל כניסה למתקן כתוב מחיר. זכרו להביא אתכם ת.ז.


נ"צ

גן יובל – צור הדסה

על המקום:

הגן הוקם בשנת 2013, ביוזמת משפחת יוחנן, לזכרה של יובל יוחנן ז"ל שנפטרה מ"המחלה" בגיל 17. מאז ועד היום הגן גדל ומתפתח והפך למוקד משיכה ובילוי לתושבים ולמבקרים.

בגן ניטעים מדי שנה עצים חדשים, שיחים, רב שנתיים ופרחים עונתיים. בגן מוצבים ספסלים ושולחנות פיקניק, יש בו אזור למדורה ותנור אבן להכנת פיתות, נדנדות, 2 מבני גזיבו מעץ ונשקף ממנו נוף מקסים לפארק כולו.