שיווק בדיגיטל

24 Oct,2021

בלעדי: חברת החשמל מגיבה על הפסקות החשמל בביתר

חברת החשמל בתגובה בלעדית לדוסיז צרכנות בעקבות ריבוי הפסקות החשמל: עומסים חריגים בשל חיבורים פיראטיים כגון יחידות דיור • ומה עושים בעירייה?


בעקבות גל הפסקות חשמל בביתר עילית, ראש העיר ביתר עילית הרב מאיר רובינשטיין הורה על הקמת לשכה משפטית שתקלוט את פניות התושבים ותסייע בתביעות נגד חברת החשמל, על הנזקים שנגרמו עקב הפסקות החשמל הרבות בעיר.

היוזמה נולדה עקב ריבוי הפסקות חשמל שהתרחשו בשבועות האחרונים בעיר. רבבות תושבי העיר נאלצו להתמודד עם שעות ארוכות של הפסקות חשמל, כאשר לעסקים רבים בעיר נגרמו נזקים אדירים כיוון שלא ניתן היה לקלוט עסקאות בכרטיסי אשראי.

יועמ"ש העירייה, עו"ד טוביה פסינגר, העמיד את לשכתו לפניות התושבים, כאשר בעירייה קוראים לתושבים להגיש ללשכת היועץ המשפטי את הוכחות הנזקים הרבים שנגרמו להם, במטרה לאסוף את הממצאים, ולסייע לתושבים בתביעות נגד חברת החשמל.


במקביל, שיגר ראש העיר מכתב להנהלת חברת החשמל בו הוא כותב בין היתר: "שוב ושוב ישנן הפסקות חשמל, שמובילות למציאות בלתי מתקבלת על הדעת. עשרות בעלי עסקים מפסידים סכומי עתק בשל קריסת מערכות החשמל, והימצאות של סחורות יקרות ללא קירור בהיעדר חשמל.

"פניתי בעבר פעמים רבות במספר מכתבים", ממשיך ראש העיר במכתבו, "אך לצערי, ללא הואיל. משכך, אנו מקימים את הלשכה המשפטית שתסייע לתושבי העיר בתביעות נגד חברת החשמל. לא נוכל לשתוק עוד מול ההתנהלות השערורייתית זו הגורמת נזקים ישירים לתושבי העיר!".


את מכתבו חותם רה"ע בדרישה מיידית: "לפעול באופן מיידי להפסקת תופעות אלו, ולמציאת פתרון מיידי למציאות זו, שאינה מתקבלת על הדעת".

לדוסיז צרכנות נודע כי עשרות תושבים כבר פנו ללשכה המשפטית בעירייה, ובידיהם הוכחות לנזקים שנגרמו להם עקב הפסקות החשמל.

חברת החשמל בתגובה בלעדית לפניית דוסיז צרכנות: "בפתח הדברים נדגיש כי התקלה האחרונה הינה תקלה נקודתית שחזרה על עצמה בימים שישי וראשון החולפים, אותרה וטופלה.

"חברת החשמל מודעת לחשיבות אספקת חשמל ללקוחותיה ומצרה על אי הנוחות הנגרמת בעטיין של הפרעות ברשת החשמל.

"יחד עם זאת", מדגישים בחברה, "לאור מורכבות הרשת, לא ניתן להבטיח אפס תקלות בכל הזמן.

"מרכז ביצוע ירושלים ביצע בשנתיים האחרונות שדרוגים אדירים של רשת החשמל של העיר ביתר עלית שכללו הוספת שנאים רבים, פריסת כבלים נוספים ועיבוי הרשתות, כל זאת בהשקעות של מיליוני שקלים והקצאת כל המשאבים הנדרשים.

"שדרוגים אלו נדרשו בשל ריבוי מקרים של עומסים חריגים על השנאים וקווי החלוקה שעיקרם בשל חיבורים פיראטיים לרשת החשמל (פיצולי דיור והוספת יחידות דיור שאינן ידועות לחברת החשמל) המגדילות את הצריכה באופן בלתי מבוקר ויוצרות עומסי יתר חריגים, בפרט לקראת כניסת השבת עם הפעלת מכשירי חשמל רבים, בו זמנית.

"שדרוגים אלו וההשקעות האדירות שנמשכות גם כיום עם הפיתוח המואץ", מספרים בחברה, "מנעו הפסקות חשמל נרחבות וממושכות יותר, כך שנגרמו הפרעות בעיקר בשל שריפת נתיכים, ולאור זאת הובילו לירידה דרמטית במספר ההפרעות ברשת ומשכן, ביחס לשנים קודמות.


"אנו עובדים באופן צמוד עם הנהגת העיר וקיים ערוץ דיווח מהיר לנציגי העירייה בו מעדכנים נציגי חח"י את נציגי העירייה בקרות אירוע, וכך היה אף באירועים האחרונים.

"בימים שישי וראשון החולפים היו תקלות בקו אספקה אחד, ולאחר איתור נמצאה תקלה נקודתית בתחנת טרנספורמציה פנימית (ת"ט תלמוד), וניתן מענה זמני להחזרת אספקת החשמל ללקוחות במהירות האפשרית, תוך ביצוע הסטות עומסים.

"אמש (שלישי) הוחלף הציוד התקול לציוד חדש והעבודות הסתיימו".

בחברה מדגישים: "ככל שנגרמו נזקים ללקוחות, הם מוזמנים לפנות לחברה לבדיקת זכאותם לפיצוי, בהתאם לאמות המידה שקובעת רשות החשמל.

"אנו עושים כל שלאל ידינו כדי לספק חשמל אמין ומתנצלים על אי הנוחות שנגרמה לתושבים, אך כאמור לא ניתן להבטיח אפס תקלות בכל רשת חשמל".

אנו בדוסיז צרכנות נמשיך לעקוב אחר ההתרחשויות.


• תמונות: עיריית ביתר עילית / חברת החשמל 

אהבת?

(1) תגובות

דויד

ברור לגמרי שתוספת היחידות מצד אחד מאפשרת מעט סיוע לתקציב החודשי של המשפחות גם העיריה לא יוצאת נפסדת מזה וד"ל . כל שאר הציבור ומכל שאר הבחינות מדובר בדרך כלל על פי רוב בהורדת איכות החיים באופן משמעותי. תכניות התחבורה לא לוקחות בחשבון את הכמויות. כמות מכשירי הטענ. רב קו. כמות הגינות. כמות אחיות טיפת חלב. התורים לקופות החולים. בסופרמרקטים. הפחים העולים על גדותיהם. (לפי הקומבינה נמשיך לנצח לזכות בדגל היופי. מוזמנים לתקוע אותו בקצה הערימות המצחינות ברחובות.) מכוניות האשפה מתעכבות ומעכבות לזמן ארוך יותר את התנועה. הקומבינות שהרסו את האפשרות לחנות בנחת ובשופי גרמו לכך שבכל בנין אין די חניה גם לא לדיירים ה"מקוריים". תוסיפו על זה את הדיירים שהגיעו ליחידות הדיור שהתווספו לבניינים ותקבלו קטסטרופה אמיתית. וזה עוד לא הכל. בדרך יש עוד בניות שטרם הסתיימו. דוגמא ברחוב אבא שאול מצוקת חניה קשה כבר קיימת. עכשיו בבניה המוני יחידות דיור בבניינים הנבנים כרגע. בריכת שחיה! הנבנית כרגע שם וממול מקווה! כל זאת כאשר כרגע מצוקת החניה שם רבה. אין חשיבה אף לא לשבוע קדימה. הוא הדבר לדוגמא ברחוב פחד יצחק לדוגמא נוספת. מצוקת חניה בסיסית קשה. תוספת יחידות ובניה תמידית. יש שם את השטיבלאך ואת המעונות. מעל בנין השטיבלאך נבנה קומפלקס אירועים ענק. כאשר למרות הצירוף המשמעותי של שטיבלך מעון ואולמות- אין באופק ככל הידוע לי מקום חניה מתוכנן נוסף אחד!! ולא הזכרנו את מה שקורה בכיכר העיר.... החשמל קורס לעיתים מזומנות כאילו היינו סניף של מחנה פליטים.... הרעש הליכלוך וחילוקי הדעות הוכפלו ואף שולשו בביניינים. במקום להיות 20 דיירים נהיו כמעט כפול כאשר התשתיות לא תוכננו לכך. במקום כ100 ילדים מסתובבים במדרגות ובלובי מספר כפול. כן ירבו. אבל תכלס מגיע לכל הילדים שיכינו לכבודם תשתיות ויתכוננו לבואם כראוי! כספים האמורים להיות למימון פעילויות והטבות שונות ואף דברים הכרחיים- נעלמים לחור שחור. בולען. מידיעה. וכל זה לא קורה בגאולה אלא בביתר עילית. מחירי הדירות מאמירים ללא הגיון. זמן הנסיעה לירושלים למקום עבודה הולך ומתארך בלי פרופורציות כלל.זה נעשה כבר לבלתי אפשרי וללא כלכלי. איכות החיים יורדת ואפשרויות פרנסה כמעט אינן קיימות. מלבד אם נולדו למשפחה הנכונה בחסידות המתאימה..../ במפלגה המדוייקת.... ביתר ביתר מה יהה עלייך. מתי וממי נרגיש שחושבים על התושבים? מתוסכלת מהעיר. עוברת לירושלים בקרוב בעזרת ה'. (משאירה בניין עם שכנים נהדרים. שלא יובן לא נכון.) אבל באים מים עד נפש. יש מצב שכך זה כשנותנים לחרדים לנהל את החרדים. כל בנין וכל עיריה צריכים איזה מישהו "מבחוץ" כזה שינהל את העניינים. שיהיה כלב שמירת הדמוקרטיה. שלא נהיה פה בדמוקטטורה...... זרקתי כפפה. ברור לי שיסתדרו פה היטב גם אחרי שאלך..... עצוב לי. דירות שנרכשו כאן נרכשו בסכומים מ נ ו פ ח י ם ובקומבינות מכוערות. ובסוף אין תמורה לאגרה. חושבת שאני פה לפה לאנשים לא מעטים. לא כך חשבתי שיהיה.

2022/07/28

כתיבת תגובה