שיווק בדיגיטל

24 Oct,2021

לא לשכוח ילדים ברכב • מגוון האמצעים שיסייעו לך

קל להגיד וקל יותר לשכוח: בעקבות ריבוי מקרי שכחה של פעוטות ברכב ולאחר האסון הנורא באלעד - דוסיז צרכנות עם מגוון האמצעים, העזרים והשיטות כדי לא לשכוח ילד ברכב


קל להגיד: 'מה הבעיה להסתכל לאחור כדי לא לשכוח ילדים'. קל עוד יותר לשכוח לעשות את הפעולה הקטנה הזו של להסתכל אחורה.

מחקרים מראים כי שכחת ילדים ברכב יכולה לקרות לכל אחד. משהו בפעולה הפשוטה שאנחנו צריכים לעשות, כמו להוריד את הילד לגן או להחזיר אותו הביתה, יכול לעיתים להתפספס. כן, גם לך וגם לי.

כדי שכולנו נזכור את הילד שלנו ונמנע אסונות חלילה, צוות דוסיז צרכנות התיישב לרכז ולכתוב את כל השיטות שיגרמו לנו לא לשכוח ילדים ברכב.

הרגל

אחת הפעולות הפשוטות והכי חזקות כדי לגרום לנו לעשות דברים – הינה ההרגל. כל פעם בעת היציאה מהרכב, בין אם יש ילד מאחור ובין אם אין, נסתכל לאחור. יש אנשים שכל פעם ובכל מצב שהם יוצאים מהרכב הם פותחים את הדלת האחורית. ככה הם מתרגלים להעיף מבט. 

חפץ חשוב מאחורה

ניתן לשים את הארנק, או את הטלפון הנייד, ליד כיסא התינוק. שוב, גם כאשר הפעוט לא נמצא שם. כך תמיד נתרגל להסתכל אחורה.

שליחת הודעה

כל פעם שאתם מגיעים לנקודת היעד שתכננתם - כתבו הודעה/התקשרו לבן/בת הזוג. לעיתים הוא זוכר את מה שאנחנו לא.

שעון מעורר

ניתן להפעיל מראש שעון מעורר המכוון לזמן ההגעה ליעד. ככה נגרום לעצמנו לזכור שיש לנו משהו לבדוק מאחורה. עוד לא הגענו ליעד, היה פקקים? שהשעון יהיה על נודניק... עד שהילד בידיים שלנו.

התקינו מכשיר

חוק התקנת מכשיר למניעת שכחת ילדים ברכב נדחה לאחרונה בכנסת, אך למה לנו לחכות לחוקים בנושאים שיכולים להציל חיים? התקינו מערכת למניעת שכחת ילדים ברכב. (ישנם מכשירים החל מ 100 ש"ח)

רוב ההתקנים בנויים בצורה כזו שכל עוד הילד יושב ברכב חונה – המכשיר מצפצף. ישנם מכשירים שמשדרים הודעה קולית לפלאפון. בדקו ברשת מה המכשיר שמוצא חן בעיניכם.

הסתכלו תמיד

בין אם אתם נוהגים ובין אם אתם הולכי רגל – הסתכלו תמיד לרכבים חונים. לא פעם ערנות של הולך רגל ששם לב, הצילה פעוט רגע לפני התייבשות.

למדו את הפעוט

קחו צהרים אחד וכנסו עם הפעוט לרכב. אם מדובר בתינוק בן שנתיים – הראו לו איך ניתן לפתוח את החלון. אם מדובר בילד הראו לו איך ניתן לצפור בעת חירום. אם הילד לא מצליח לצפור כי זה קשה לו מדי הראו לו איך להישען על ההגה ולשים רגליים על גב כיסא הנהג וככה עם הגב הוא יצליח לצפור. כמו כן, לילד שכבר מבין עניין הראו איך ניתן לפתוח לבד את הדלת ומה טוב איך ניתן לפתוח את החגורה.

שנשמע ונבשר בשורות טובות!

לע"נ הפעוטה שרה בת אביטל, פעוטה בת ארבע חודשים שנשכחה ברכב באלעד.

אהבת?

(0) תגובות

כתיבת תגובה